Катэгорыя:Перайменаваныя населеныя пункты Беларусі
Выгляд
Старонкі ў катэгорыі «Перайменаваныя населеныя пункты Беларусі»
Паказаны 200 старонак гэтай катэгорыі з 566.
(папярэдняя старонка) (наступная старонка)А
- Абалянка (Шумілінскі раён)
- Авангард (Калінкавіцкі раён)
- Адраджэнне (Жлобінскі раён)
- Азіна
- Аколіца (Мінскі раён)
- Акцябр (Бабруйскі раён)
- Акцябр (Буда-Кашалёўскі раён)
- Акцябр (Жло��інскі раён)
- Акцябр (Кобрынскі раён)
- Акцябр (Лагойскі раён)
- Акцябр (Рэчыцкі раён)
- Акцябр (Салігорскі раён)
- Акцябр (Слуцкі раён)
- Акцяброва
- Акцябрск (Клічаўскі раён)
- Акцябрская (Вілейскі раён)
- Акцябрскі (гарадскі пасёлак)
- Акцябрскі (Чашніцкі раён)
- Акцябрын
- Алешкавічы 1
- Альбянка
- Альхоўка (Язненскі сельсавет)
- Аляксандравічы (Хоцімскі раён)
- Аляксандраўка (Кармянскі раён)
- Аляксееўка (Касцюковіцкі раён)
- Арляны
- Арэхава (Бабруйскі раён)
- Арэхавічы (Полацкі раён)
- Арэхаўская
- Арэшанка
- Арэшніца
- Асавок (Буда-Кашалёўскі раён)
- Асман-Касаева
- Атраднае (Любанскі раён)
- Атрадная (Сенненскі раён)
Б
В
- Вазраждзенне (Бялыніцкі раён)
- Вазраждзенне (Магілёўскі раён)
- Валадарск (Рэчыцкі раён)
- Варварына (Буда-Кашалёўскі раён)
- Васількі (Віцебскі раён)
- Васток (Бялыніцкі раён)
- Васточнае
- Васточная
- Верхнядзвінск
- Ветка (Слуцкі раён)
- Віць (вёска)
- Вішнёвая (Барысаўскі раён)
- Вішнёвая (Віцебскі раён)
- Вішнёўка (Івацэвіцкі раён)
- Вішнёўка (Пухавіцкі раён)
- Вішня (Горацкі раён)
- Вішня (Смалявіцкі раён)
- Вішня (Шумілінскі раён)
- Вішнявец (Гродзенскі раён)
- Вішнявец (Стаўбцоўскі раён)
- Восава (Хацюхоўскі сельсавет)
- Вусава (Гродзенскі раён)
- Вызваленне (Дзяржынскі раён)
- Высачаны (Барысаўскі раён)
- Высачаны (Шумілінскі раён)
- Высокая (Віцебскі раён)
- Высокі Бераг
- Высоты
- Вялікія Якаўчыцы
- Вярхоўе (Бешанковіцкі раён)
- Вясёлае (Капыльскі раён)
- Вясёлкі
- Вясёлы (Капыльскі раён)
Г
Д
- Дабраполле
- Дальні (Слаўгарадскі раён)
- Дарожная
- Дачнае
- Дзенісовічы
- Дзяржынск
- Дзяржынск (Лельчыцкі раён)
- Дзяржынск (Нараўлянскі раён)
- Дзятлава
- Добрыч (Кармянскі раён)
- Драгічын
- Дружба (Ашмянскі раён)
- Дружба (Брэсцкі раён)
- Дружба (Быхаўскі раён)
- Дружба (Мінск)
- Дружная (Віцебскі раён)
- Дружная (Горацкі раён)
- Дружная (Стаўбцоўскі раён)
- Дубкі (Маладзечанскі раён)
- Дубрава (Шумілінскі раён)
- Дубравіна
- Дубраўцы
- Дубровіна
- Дунаева
- Дуравічы (Вілейскі раён)
Е
З
- Заазёрная (Глыбоцкі раён)
- Заазёрная (Маларыцкі раён)
- Заветнае
- Загародная
- Загорнае (Клецкі раён)
- Загорнае (Шаркаўшчынскі раён)
- Загорскае
- Задзвінне (Віцебскі раён)
- Залесаўцы
- Залесная (Глыбоцкі раён)
- Залог Пяцілеткі
- Залясоўшчына
- Занявічы (Гродзенскі раён)
- Заобаль
- Зарачанка
- Зарачанская
- Зарачаны (Камянецкі раён)
- Зарачаны (Пухавіцкі раён)
- Зарэчная (Валожынскі раён)
- Зарэчная (Чашніцкі раён)
- Звязда (Пухавіцкі раён)
- Зелянец (Брэсцкі раён)
- Зелянец (Карэліцкі раён)
- Зернавая
- Знаменка (Асіповіцкі раён)
- Знаменка (Брэсцкі раён)
- Знаменка (Жыткавіцкі раён)
- Знаменка (Лагойскі раён)
- Знаменская
- Знамя (Добрушскі раён)
- Знамя (Слуцкі раён)
- Зоранька
- Зорка (Буда-Кашалёўскі раён)
- Зорная (Баранавіцкі раён)
- Зорычы (Баранавіцкі раён)
- Зорычы (Барысаўскі раён)
- Зялёная (Буда-Кашалёўскі раён)
- Зялёная (Талачынскі раён)
- Зялёны Бор (Ашмянскі раён)
- Зялёны Бор (Салігорскі раён)
- Зялёны Востраў (Гомельскі раён)
- Зялёны Лог
- Зялёны Луг (Лагойскі раён)
- Зялёны Сад (Лагойскі раён)
І
К
- Кабанаўка (Навамаркавіцкі сельсавет)
- Кавалёва (Буда-Кашалёўскі раён)
- Кавалі (вёска, Акцябрскі раён)
- Казлоўка (Светлагорскі раён)
- Калектыўная
- Калінава (Віцебскі раён)
- Калінава (Капыльскі раён)
- Калінавае
- Калінавая (Ельскі раён)
- Калінавая (Магілёўскі раён)
- Калінаўка (Блужскі сельсавет)
- Калінаўка (Лепельскі раён)
- Калінаўка (Любанскі раён)
- Калінаўка (Пастаўскі раён)
- Калінаўка 1
- Калініна (Мінскі раён)
- Калініна (Навабыхаўскі сельсавет)
- Калініна (Узоўскі сельсавет)
- Калінінскі (Брагінскі раён)
- Калінічы
- Каліноўка
- Камачына