Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022
Kod MKOl |
DEN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 Pekin | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
63 w 9 konkurencjach w 5 dyscyplinach | |||||
|
Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – występ kadry sportowców reprezentujących Danię na igrzyskach olimpijskich, które odbyły się w Pekinie, w Chińskiej Republice Ludowej, w dniach 4-20 lutego 2022 roku.
Reprezentacja Danii liczyła sześćdziesięcioro troje zawodników – dwadzieścia dziewięć kobiet i trzydziestu czterech mężczyzn.
Był to piętnasty start Danii na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Reprezentanci
[edytuj | edytuj kod]Biathlon
[edytuj | edytuj kod]- Zobacz też:
Zawodnik | Konkurencja | Strzelanie | Czas | Strata | Miejsce | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|
Ukaleq Slettemark | bieg indywidualny kobiet | 0 (0+0+0+0) | 50:27,4 | +6:14,7 | 53. | [1] |
sprint kobiet | 0 (0+0) | 23:54,6 | +3:10,3 | 65. |
Curling
[edytuj | edytuj kod]- Zobacz też:
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinały | Finał/3.miejsce | Pozycja | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | ||||
Madeleine Dupont, Mathilde Halse, Denise Dupont, My Larsen, Jasmin Lander |
turniej kobiet | Chiny W 7:6 |
Stany Zjednoczone P 5:7 |
Japonia P 7:8 |
Szwajcaria P 5:8 |
Wielka Brytania P 2:7 |
Rosyjski Komitet Olimpijski W 10:5 |
Szwecja P 3:9 |
Korea Południowa P 7:8 |
Kanada P 4:10 |
9. | NQ | 9. | [2] | |
Mikkel Krause, Mads Nørgård, Henrik Holtermann, Kasper Wiksten, Tobias Thune |
turniej mężczyzn | Kanada P 5:10 |
Chiny P 4:5 |
Rosyjski Komitet Olimpijski P 2:10 |
Szwajcaria P 6:8 |
Wielka Brytania P 2:8 |
Norwegia W 6:5 |
Szwecja P 3:8 |
Włochy P 3:10 |
Stany Zjednoczone P 5:7 |
10. | NQ | 10. | [3] |
Hokej na lodzie
[edytuj | edytuj kod]- Zobacz też:
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Runda kwalifikacyjna | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | ||||
Reprezentacja Danii kobiet | turniej kobiet | Chiny P 1:3 |
Japonia P 2:6 |
Czechy W 3:2 |
Szwecja P 1:3 |
5. | — | NQ | 10. | [4] | ||
Reprezentacja Danii mężczyzn | turniej mężczyzn | Czechy W 2:1 |
Rosyjski Komitet Olimpijski P 0:2 |
Szwajcaria W 5:3 |
— | 2. q | Łotwa W 3:2 |
Rosyjski Komitet Olimpijski P 1:3 |
NQ | 7. | [5] |
Bramkarki: Emma-Sofie Nordström, Cassandra Repstock-Romme, Lisa Jensen, Obrończynie: Amalie Andersen, Josephine Asperup, Simone Jacquet Thrysøe, Kristine Melberg, Malene Frandsen, Amanda Refsgaard, Sofie Skott, Napastniczki: Mia Bau Hansen, Sofia Skriver, Michele Brix, Lilli Friis-Hansen, Julie Østergaard, Josefine Persson, Maria Peters, Josefine Jakobsen, Silke Glud, Julie Oksbjerg, Emma Russell, Nicoline Jensen, Michelle Weis, Trener: Peter Elander
Bramkarze: Sebastian Dahm, Frederik Dichow, Patrick Galbraith; Obrońcy: Phillip Bruggisser, Jesper Jensen Aabo, Nicholas B. Jensen, Emil Kristensen, Oliver Larsen, Matias Lassen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen; Napastnicy: Mikkel Aagaard, Matthias Asperup, Mathias Bau Hansen, Mikkel Bødker, Julian Jakobsen, Jesper B. Jensen, Nicklas Jensen, Morten Madsen, Nicolai Meyer, Frans Nielsen, Nick Olesen, Morten Poulsen, Peter Regin, Patrick Russell, Frederik Storm; Trener: Heinz Ehlers
Łyżwiarstwo szybkie
[edytuj | edytuj kod]- Zobacz też:
Zawodnik | Konkurencja | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Strata | Miejsce | |||
Viktor Hald Thorup | 5000 m mężczyzn | 6:28,87 | +20,03 | 19. | [6] |
Zawodnik | Konkurencja | Półfinał | Finał | Miejsce | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Punkty | Miejsce | Czas | Punkty | Miejsce | ||||
Stefan Due Schmidt | bieg masowy mężczyzn | 7:58,01 | 0 | 12. | NQ | 25. | [7] | ||
Viktor Hald Thorup | 8:21,94 | 1 | 10. | NQ | 21. | [6] |
Narciarstwo alpejskie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1 przejazd | 2 przejazd | Łącznie | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Casper Dyrbye Næsted | slalom mężczyzn | 1:01,38 | 38. | 55,89 | 31. | 1:57,27 | 30. | [8] |
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Ukaleq Astri SLETTEMARK. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Curling - Women. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Curling - Men. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Ice Hockey - Women. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Ice Hockey - Men. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ a b Viktor Hald THORUP. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Stefan Due SCHMIDT. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- ↑ Casper DYRBYE. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Team Denmark. Official Website of Beijing Organising Committee for the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. [dostęp 2022-03-06]. (ang. • chiń. • fr.).
- Olympic Athletes. olympics.com. [dostęp 2022-03-06]. (ang.).