Eastbourne International 2021 (kobiety)
Wygląd
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia |
Trawiasta | ||
Data |
21–26.06.2021 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria |
WTA 500 | ||
Pula nagród |
565 530 $ | ||
Drabinka |
32S/24Q/16D | ||
Dyrektor |
Gavin Fletcher | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Jeļena Ostapenko | |||
Gra podwójna Shūko Aoyama Ena Shibahara | |||
| |||
Strona internetowa |
Eastbourne International 2021, właśc. Viking International Eastbourne 2021 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 500 w sezonie 2021 z cyklu Eastbourne International rozgrywany w dniach 21–26 czerwca 2021 roku w Eastbourne na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 565 530 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Aryna Sabalenka | 4 | ćwierćfinał |
2 | Elina Switolina | 6 | 2. runda |
3 | Bianca Andreescu | 7 | 2. runda |
4 | Iga Świątek | 9 | 2. runda |
5 | Karolína Plíšková | 10 | 1. runda |
6 | Belinda Bencic | 12 | 2. runda |
7 | Elise Mertens | 17 | 1. runda |
8 | Anastasija Pawluczenkowa | 19 | 1. runda |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Aryna Sabalenka | 65 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Q | Camila Giorgi | 7 | 0 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Camila Giorgi | 4k | ||||||||||||||||||
Anett Kontaveit | 5 | |||||||||||||||||||
Anett Kontaveit | 2 | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Q | Viktorija Golubic | 6 | 62 | 5 | ||||||||||||||||
Anett Kontaveit | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
WC | Jeļena Ostapenko | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Jeļena Ostapenko | 1 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 5 | 2 | |||||||||||||||||
WC | Jeļena Ostapenko | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Jelena Rybakina | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
LL | Anastasija Sevastova | 6 | 67 | 65 | ||||||||||||||||
Jelena Rybakina | 2 | 7 | 7 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
1 | Aryna Sabalenka | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Q | Bernarda Pera | 3 | 4 | 1 | Aryna Sabalenka | 6 | 6 | |||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa | 3 | 4 | Alison Riske | 1 | 4 | |||||||||||||||
Alison Riske | 6 | 6 | 1 | Aryna Sabalenka | 65 | 6 | 4 | |||||||||||||
LL | Shelby Rogers | 6 | 7 | Q | Camila Giorgi | 7 | 0 | 6 | ||||||||||||
Kiki Bertens | 1 | 5 | LL | Shelby Rogers | 3 | 6 | 2 | |||||||||||||
Q | Camila Giorgi | 2 | 6 | 6 | Q | Camila Giorgi | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
5 | Karolína Plíšková | 6 | 2 | 2 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
3 | Bianca Andreescu | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Christina McHale | 4 | 6 | 2 | 3 | Bianca Andreescu | 3 | 3 | ||||||||||||
Anett Kontaveit | 6 | 3 | 6 | Anett Kontaveit | 6 | 6 | ||||||||||||||
Swietłana Kuzniecowa | 4 | 6 | 3 | Anett Kontaveit | 2 | 7 | 7 | |||||||||||||
Q | Viktorija Golubic | 6 | 6 | Q | Viktorija Golubic | 6 | 62 | 5 | ||||||||||||
WC | Samantha Stosur | 2 | 3 | Q | Viktorija Golubic | 6 | 6 | |||||||||||||
Petra Martić | 1 | 3 | 6 | Belinda Bencic | 4 | 4 | ||||||||||||||
6 | Belinda Bencic | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
8 | Anastasija Pawluczenkowa | 1 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Jeļena Ostapenko | 6 | 6 | WC | Jeļena Ostapenko | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||
Uns Dżabir | 6 | 7 | Uns Dżabir | 7 | 4 | 3 | ||||||||||||||
Markéta Vondroušová | 3 | 64 | WC | Jeļena Ostapenko | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||
Darja Kasatkina | 7 | 2 | Darja Kasatkina | 6 | 5 | 2 | ||||||||||||||
Q | Wiera Zwonariowa | 5 | 2k | Darja Kasatkina | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||
WC | Heather Watson | 3 | 7 | 5 | 4 | Iga Świątek | 6 | 0 | 1 | |||||||||||
4 | Iga Świątek | 6 | 64 | 7 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
7 | Elise Mertens | 6 | 64 | 5 | ||||||||||||||||
Cori Gauff | 0 | 7 | 7 | Cori Gauff | 6 | 5 | 2 | |||||||||||||
LL | Anastasija Sevastova | 6 | 66 | 6 | LL | Anastasija Sevastova | 4 | 7 | 6 | |||||||||||
Q | Marta Kostiuk | 1 | 7 | 4 | LL | Anastasija Sevastova | 6 | 67 | 65 | |||||||||||
WC | Harriet Dart | 2 | 7 | 4 | Jelena Rybakina | 2 | 7 | 7 | ||||||||||||
Jelena Rybakina | 6 | 65 | 6 | Jelena Rybakina | 6 | 7 | ||||||||||||||
Paula Badosa | 6 | 1 | 61 | 2 | Elina Switolina | 4 | 63 | |||||||||||||
2 | Elina Switolina | 4 | 6 | 7 |
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 68 570 | 470 |
---|---|---|
Finalistka | 51 000 | 305 |
Półfinalistka | 32 400 | 185 |
Ćwierćfinalistka | 13 800 | 100 |
2. runda | 7425 | 55 |
1. runda | 5800 | 1 |
Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Nicole Melichar Demi Schuurs | 19 | finał |
2 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 28 | zwycięstwo |
3 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 33 | ćwierćfinał |
4 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 36 | półfinał |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 25 230 | 470 |
---|---|---|
Finalistki | 17 750 | 305 |
Półfinalistki | 10 000 | 185 |
Ćwierćfinalistki | 5500 | 100 |
1. runda | 3500 | 1 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2021-06-19]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2021-06-19]. (ang.).
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2021-06-19]. (ang.).