Puchar Świata w kolarstwie torowym 1998
Wygląd
Puchar Świata w kolarstwie torowym | |
---|---|
1997 – 1998 – 1999 | |
Zwycięzca | |
Niemcy |
Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 1998 to 6. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w kolumbijskim Cali w dniach 22–24 maja 1998 roku, w kanadyjskiej Victorii w dniach 29-31 maja 1998 roku, w stolicy Niemiec – Berlinie w dniach 12–14 czerwca 1998 roku oraz we francuskim Hyères w dniach 19–21 czerwca 1998 roku.
Trofeum sprzed roku broniła reprezentacja Francji. W tym sezonie najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec.
Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Państwo | Punkty |
---|---|---|
1. | Niemcy | 351 |
2. | Francja | 333 |
3. | Stany Zjednoczone | 234 |
4. | Australia | 220 |
5. | Rosja | 214 |
6. | Włochy | 166 |
7. | Wielka Brytania | 160 |
8. | Hiszpania | 134 |
9. | Polska | 90 |
10. | Dania | 80 |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Keirin[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Jens Fiedler | Laurent Gané | Marty Nothstein |
2. | Victoria | Frédéric Magné | Marty Nothstein | Jan van Eijden |
3. | Berlin | Jens Fiedler | Darryn Hill | John Gonzales |
4. | Hyères | Roberto Chiappa | Eyk Pokorny | Viesturs Bērziņš |
1000 m[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Stefan Nimke | José Antonio Escuredo | Dimitris Georgalis |
2. | Victoria | Erin Hartwell | Frédéric Lancien | Grzegorz Krejner |
3. | Berlin | Arnaud Tournant | Sören Lausberg | Grzegorz Krejner |
4. | Hyères | Hervé Thuet | Narihiro Inamura | Craig MacLean |
Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Arnaud Tournant | Marty Nothstein | Laurent Gané |
2. | Victoria | Frédéric Magné | Jan van Eijden | Jens Fiedler |
3. | Berlin | Florian Rousseau | Frédéric Magné | Viesturs Bērziņš |
4. | Hyères | Laurent Gané | Sean Eadie | Eyk Pokorny |
Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]
Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Luke Roberts | Stefan Steinweg | Robert Karśnicki |
2. | Victoria | Stefan Steinweg | Michael Sandstød | Brett Lancaster |
3. | Berlin | Robert Bartko | Serhij Matwiejew | Antonio Tauler |
4. | Hyères | Jens Lehmann | Andrea Collinelli | Aleksiej Markow |
Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]
Madison[edytuj | edytuj kod]
Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Joan Llaneras | Jean-Michel Tessier | Andriej Minachin |
2. | Victoria | Brian Walton | Jimmi Madsen | Pawieł Chamidulin |
3. | Berlin | Michael Sandstød | Rob Hayles | Philippe Ermenault |
4. | Hyères | Michael Sandstød | Silvio Martinello | Bruno Risi |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
500 m[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Magali Faure | Michelle Ferris | Galina Jeniuchina |
2. | Victoria | Michelle Ferris | Oksana Griszyna | Nicole Reinhardt |
3. | Berlin | Félicia Ballanger | Kathrin Freitag | Jiang Cuihua |
4. | Hyères | Félicia Ballanger | Jiang Cuihua | Iryna Janowycz |
Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Magali Faure | Michelle Ferris | Jennie Reed |
2. | Victoria | Michelle Ferris | Oksana Griszyna | Tanya Dubnicoff |
3. | Berlin | Félicia Ballanger | Michelle Ferris | Oksana Griszyna |
4. | Hyères | Félicia Ballanger | Ulrike Weichelt | Oksana Griszyna |
Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Antonella Bellutti | Rasa Mažeikytė | Erin Veenstra |
2. | Victoria | Lucy Tyler Sharman | Swietłana Samochwałowa | Erin Veenstra |
3. | Berlin | Lucy Tyler Sharman | Natalja Karimowa | Judith Arndt |
4. | Hyères | Rasa Mažeikytė | Yvonne McGregor | Leontien van Moorsel |
Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Cali | Antonella Bellutti | Olga Slusariewa | Rawea Greewood |
2. | Victoria | Lucy Tyler Sharman | Olga Slusariewa | Rawea Greewood |
3. | Berlin | Judith Arndt | Antonella Bellutti | Lucy Tyler Sharman |
4. | Hyères | Natalja Karimowa | Alayna Burns | Karen Dunne |
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
- Wyniki z Cali na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.)
- Wyniki z Victorii na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.)
- Wyniki z Berlina na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.)
- Wyniki z Hyères na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.)