Wtoroj diwizion (2017/2018)
Wygląd
26. sezon rosyjskiej trzeciej ligi piłkarskiej (Wtoroj diwizion, oficjalna nazwa Professionalnaja Futbołnaja Liga, ПФЛ).
Do rozgrywek w pięciu grupach przystąpiły 64 drużyny, w tym zespoły rezerw niektórych klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Zwycięzcy grup otrzymali prawo awansu do Pierwszej Dywizji.
Zachód
[edytuj | edytuj kod]Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Czertanowo | 26 | 19 | 4 | 3 | 52 | 15 | +37 | 61 | Awans do Pierwszej Dywizji |
2 | Tiekstilszczik Iwanowo | 26 | 16 | 6 | 4 | 49 | 20 | +29 | 54 | |
3 | Lokomotiw-Kazanka | 26 | 16 | 4 | 6 | 50 | 23 | +27 | 52 | |
4 | Weles Moskwa | 26 | 14 | 4 | 8 | 46 | 32 | +14 | 46 | |
5 | Spartak Kostroma | 26 | 12 | 7 | 7 | 34 | 26 | +8 | 43 | Spadek do Ligi Amatorskiej |
6 | FK Dołgoprudny | 26 | 11 | 10 | 5 | 49 | 27 | +22 | 43 | |
7 | Pskow-747 | 26 | 11 | 4 | 11 | 30 | 36 | −6 | 37 | |
8 | Torpedo Władimir | 26 | 10 | 6 | 10 | 38 | 34 | +4 | 36 | |
9 | Murom | 26 | 8 | 8 | 10 | 24 | 38 | −14 | 32 | |
10 | Dinamo-2 (Petersburg) | 26 | 8 | 8 | 10 | 29 | 35 | −6 | 32 | |
11 | Łuki-Eniergija | 26 | 7 | 7 | 12 | 19 | 23 | −4 | 28 | |
12 | CRFSO | 26 | 7 | 4 | 15 | 26 | 40 | −14 | 25 | |
13 | Kołomna | 26 | 5 | 1 | 20 | 18 | 59 | −41 | 16 | |
14 | Znamia Truda | 26 | 1 | 1 | 24 | 12 | 78 | −66 | 4 |
Liderzy:
Centrum
[edytuj | edytuj kod]Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ararat Moskwa | 26 | 19 | 6 | 1 | 52 | 17 | +35 | 63 | Nie zagra w przyszłym sezonie |
2 | Energomasz Biełgorod | 26 | 16 | 7 | 3 | 45 | 20 | +25 | 55 | Drużyna rozwiązana |
3 | Riazań | 26 | 14 | 4 | 8 | 37 | 23 | +14 | 46 | |
4 | Zorki Krasnogorsk | 26 | 13 | 4 | 9 | 42 | 26 | +16 | 43 | |
5 | Mietałłurg Lipieck | 26 | 12 | 6 | 8 | 34 | 34 | 0 | 42 | |
6 | Torpedo Moskwa | 26 | 11 | 9 | 6 | 44 | 22 | +22 | 42 | |
7 | Sokoł Saratów | 26 | 11 | 6 | 9 | 36 | 38 | −2 | 39 | |
8 | Saturn Ramienskoje | 26 | 10 | 7 | 9 | 37 | 34 | +3 | 37 | |
9 | FK Strogino | 26 | 11 | 3 | 12 | 38 | 37 | +1 | 36 | |
10 | Dinamo Briańsk | 26 | 10 | 4 | 12 | 32 | 29 | +3 | 34 | |
11 | Chimik Nowomoskowsk | 26 | 9 | 4 | 13 | 31 | 35 | −4 | 31 | |
12 | FK Kaługa | 26 | 5 | 6 | 15 | 20 | 37 | −17 | 21 | |
13 | Rotor-Wołgograd-2 | 26 | 3 | 2 | 21 | 19 | 51 | −32 | 11 | |
14 | Zenit Penza | 26 | 3 | 2 | 21 | 12 | 77 | −65 | 11 | Drużyna wycofana |
- Struktury klubowe Araratu Moskwa przeniosły się do Armenii (Ararat-Armenia Erywań).
Liderzy:
Południe
[edytuj | edytuj kod]Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Armawir | 32 | 24 | 7 | 1 | 70 | 16 | +54 | 79 | Awans do Pierwszej Dywizji |
2 | Afips | 32 | 24 | 6 | 2 | 70 | 15 | +55 | 78 | Nie zagra w przyszłym sezonie |
3 | Czajka | 32 | 17 | 7 | 8 | 51 | 25 | +26 | 58 | |
4 | Krasnodar-2 | 32 | 16 | 6 | 10 | 58 | 37 | +21 | 54 | Awans do Pierwszej Dywizji |
5 | Czernomoriec | 32 | 15 | 6 | 11 | 45 | 27 | +18 | 51 | |
6 | Drużba Majkop | 32 | 15 | 5 | 12 | 36 | 45 | −9 | 50 | |
7 | Spartak Nalczyk | 32 | 11 | 11 | 10 | 36 | 27 | +9 | 44 | |
8 | SKA Rostów nad Donem | 32 | 12 | 8 | 12 | 40 | 38 | +2 | 44 | |
9 | Legion-Dinamo Machaczkała | 32 | 11 | 10 | 11 | 32 | 29 | +3 | 43 | |
10 | Akadiemija Batajsk | 32 | 12 | 6 | 14 | 26 | 42 | −16 | 42 | |
11 | Maszuk-KMW Piatigorsk | 32 | 10 | 8 | 14 | 27 | 32 | −5 | 38 | |
12 | Biolog Nowokubańsk | 32 | 9 | 7 | 16 | 28 | 44 | −16 | 34 | |
13 | Spartak Władykaukaz | 32 | 8 | 8 | 16 | 26 | 41 | −15 | 32 | |
14 | Dinamo Stawropol | 32 | 8 | 7 | 17 | 39 | 69 | −30 | 31 | |
15 | Anguszt Nazrań | 32 | 7 | 7 | 18 | 29 | 56 | −27 | 28 | |
16 | Anży-2 | 32 | 6 | 7 | 19 | 26 | 52 | −26 | 25 | Nie zagra w przyszłym sezonie |
17 | Kubań-2 | 32 | 7 | 4 | 21 | 25 | 69 | −44 | 25 | Spadek do Ligi Amatorskiej |
Liderzy:
Ural-Wołga
[edytuj | edytuj kod]Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mordowia Sarańsk | 24 | 17 | 5 | 2 | 38 | 8 | +30 | 56 | Awans do Pierwszej Dywizji |
2 | FK Czelabińsk | 24 | 14 | 7 | 3 | 41 | 19 | +22 | 49 | |
3 | Syzrań-2003 | 24 | 14 | 4 | 6 | 35 | 22 | +13 | 46 | |
4 | KAMAZ Nabierieżnyje Czełny | 24 | 13 | 6 | 5 | 37 | 19 | +18 | 45 | |
5 | Zenit Iżewsk | 24 | 13 | 3 | 8 | 28 | 17 | +11 | 42 | |
6 | Nieftiechimik | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 21 | +21 | 42 | |
7 | Wołga Uljanowsk | 24 | 12 | 5 | 7 | 33 | 17 | +16 | 41 | |
8 | Nosta Nowotroick | 24 | 10 | 6 | 8 | 40 | 30 | +10 | 36 | |
9 | Łada | 24 | 8 | 1 | 15 | 25 | 51 | −26 | 25 | |
10 | Urał-2 | 24 | 5 | 2 | 17 | 19 | 33 | −14 | 17 | |
11 | Anży-Junior Zielenodolsk | 24 | 4 | 4 | 16 | 18 | 41 | −23 | 16 | Drużyna wycofana |
12 | Orenburg-2 | 24 | 2 | 7 | 15 | 15 | 45 | −30 | 13 | |
13 | Krylia Sowietow-2 | 24 | 3 | 2 | 19 | 15 | 63 | −48 | 11 |
Liderzy:
Wschód
[edytuj | edytuj kod]Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sachalin | 20 | 14 | 0 | 6 | 37 | 17 | +20 | 42 | Brak licencji FNL |
2 | Smiena | 20 | 10 | 3 | 7 | 24 | 20 | +4 | 33 | |
3 | Dinamo Barnauł | 20 | 7 | 8 | 5 | 18 | 18 | 0 | 29 | |
4 | Czyta | 20 | 6 | 9 | 5 | 20 | 16 | +4 | 27 | |
5 | Zenit Irkuck | 20 | 6 | 4 | 10 | 22 | 34 | −12 | 22 | |
6 | Irtysz Omsk | 20 | 3 | 4 | 13 | 15 | 31 | −16 | 13 |
Liderzy:
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- Strona rozgrywek PFL (ros.)