Australian Open 2021 (gra mieszana)
Wygląd
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia |
Twarda | ||
Data |
12–20.02.2021 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria |
Wielki Szlem | ||
Drabinka |
32X | ||
Dyrektor |
Craig Tiley | ||
WTA Tour | |||
Kategoria |
Wielki Szlem | ||
Drabinka |
32X | ||
Dyrektor |
Craig Tiley | ||
Zwycięzcy | |||
Gra mieszana Barbora Krejčíková Rajeev Ram | |||
| |||
Strona internetowa |
Australian Open 2021 – gra mieszana – zawody mikstowe, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 12–20 lutego na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisiści | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Barbora Strýcová Nikola Mektić | 8 | 1. runda |
2 | Nicole Melichar Robert Farah | 12 | 2. runda |
3 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 13 | ćwierćfinał |
4 | Chan Hao-ching Juan Sebastián Cabal | 18 | 1. runda |
5 | Demi Schuurs Wesley Koolhof | 19 | 1. runda |
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 22 | zwycięstwo |
7 | Latisha Chan Ivan Dodig | 32 | 1. runda |
8 | Luisa Stefani Bruno Soares | 36 | 2. runda |
Rezygnacje z gry[edytuj | edytuj kod]
- Nadia Podoroska i Horacio Zeballos zastąpieni przez Hayley Carter i Sander Gillé
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
Alt | Hayley Carter Sander Gillé | 3 | 2 | |||||||||||||||||
WC | Samantha Stosur Matthew Ebden | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Samantha Stosur Matthew Ebden | 7 | 5 | 10 | ||||||||||||||||
Desirae Krawczyk Joe Salisbury | 5 | 7 | 8 | |||||||||||||||||
Desirae Krawczyk Joe Salisbury | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Andreja Klepač Neal Skupski | 3 | 4 | ||||||||||||||||||
WC | Samantha Stosur Matthew Ebden | 1 | 4 | |||||||||||||||||
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 7 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 63 | 3 | |||||||||||||||||
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Storm Sanders Marc Polmans | 3 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Storm Sanders Marc Polmans | 4 | 7 | 10 | ||||||||||||||||
WC | Arina Rodionowa Max Purcell | 6 | 5 | 8 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
2. runda | Finał | ||||||||||||
1 | Barbora Strýcová Nikola Mektić | 4 | 7 | 4 | |||||||||
Alt | Hayley Carter Sander Gillé | 6 | 5 | 10 | |||||||||
Alt | Hayley Carter Sander Gillé | 6 | 6 | ||||||||||
Iga Świątek Łukasz Kubot | 4 | 1 | |||||||||||
Iga Świątek Łukasz Kubot | 5 | 7 | 10 | ||||||||||
WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 7 | 66 | 6 |
2. runda | Finał | ||||||||||||
WC | Samantha Stosur Matthew Ebden | 6 | 6 | ||||||||||
Jelena Rybakina Aleksandr Bublik | 1 | 4 | |||||||||||
WC | Samantha Stosur Matthew Ebden | 6 | 6 | ||||||||||
8 | Luisa Stefani Bruno Soares | 3 | 1 | ||||||||||
Jeļena Ostapenko Matwé Middelkoop | 5 | 4 | |||||||||||
8 | Luisa Stefani Bruno Soares | 7 | 6 |
2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
2. runda | Finał | ||||||||||||
4 | Chan Hao-ching Juan Sebastián Cabal | 4 | 6 | 7 | |||||||||
Desirae Krawczyk Joe Salisbury | 6 | 3 | 10 | ||||||||||
Desirae Krawczyk Joe Salisbury | 6 | 6 | |||||||||||
Wiera Zwonariowa Marcelo Melo | 4 | 4 | |||||||||||
Xu Yifan Máximo González | 6 | 3 | 7 | ||||||||||
Wiera Zwonariowa Marcelo Melo | 4 | 6 | 10 |
2. runda | Finał | ||||||||||||
WC | Belinda Woolcock John Peers | 2 | 7 | 10 | |||||||||
Andreja Klepač Neal Skupski | 6 | 5 | 12 | ||||||||||
Andreja Klepač Neal Skupski | 63 | 7 | 10 | ||||||||||
Lucie Hradecká Filip Polášek | 7 | 65 | 8 | ||||||||||
Lucie Hradecká Filip Polášek | 6 | 7 | |||||||||||
7 | Latisha Chan Ivan Dodig | 4 | 5 |
3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
2. runda | Finał | ||||||||||||
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 7 | 7 | ||||||||||
Jarosława Szwiedowa Henri Kontinen | 66 | 5 | |||||||||||
6 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 3 | 13 | |||||||||
Ena Shibahara Ben McLachlan | 4 | 6 | 11 | ||||||||||
Laura Siegemund Kevin Krawietz | 63 | 4 | |||||||||||
Ena Shibahara Ben McLachlan | 7 | 6 |
2. runda | Finał | ||||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 6 | 6 | |||||||||||
Duan Yingying Rohan Bopanna | 4 | 4 | |||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 67 | 7 | 3 | ||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 7 | 5 | 10 | |||||||||
WC | Ivana Popovic Aleksandar Vukic | 1 | 1 | ||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 6 | 6 |
4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]
2. runda | Finał | ||||||||||||
5 | Demi Schuurs Wesley Koolhof | 3 | 6 | 9 | |||||||||
WC | Storm Sanders Marc Polmans | 6 | 3 | 11 | |||||||||
WC | Storm Sanders Marc Polmans | 6 | 64 | 10 | |||||||||
WC | Ellen Perez Andrew Harris | 4 | 7 | 8 | |||||||||
WC | Ellen Perez Andrew Harris | 7 | 7 | ||||||||||
WC | Asia Muhammad Luke Saville | 5 | 66 |
2. runda | Finał | ||||||||||||
WC | Arina Rodionowa Max Purcell | 7 | 6 | ||||||||||
Alexa Guarachi Michael Venus | 5 | 4 | |||||||||||
WC | Arina Rodionowa Max Purcell | ||||||||||||
2 | Nicole Melichar Robert Farah | w/o | |||||||||||
Caroline Dolehide Fabrice Martin | 4 | 4 | |||||||||||
2 | Nicole Melichar Robert Farah | 6 | 6 |
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Pieniądze (A$)[a] |
Zwycięzcy | 150 000 |
---|---|
Finaliści | 85 000 |
Półfinaliści | 45 000 |
Ćwierćfinaliści | 24 000 |
2. runda | 12 000 |
1. runda | 6250 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Pieniądze za grę mieszaną są wypłacane na parę.
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Australian Open 2021 – Mixed Doubles. ausopen.com. [dostęp 2021-02-11]. (ang.).